Mini saulės elektrinės
Contact Title
Lengva įsirengti bet kur Bute, sode, ant garažo ir t.t.
Contact Title
Paprasta naudoti Įjungiama ir veikia
Contact Title
Nemokama elektra Įranga atsiperka per 2-3 m.

Autonominė saulės elektrinė: kada verta rinktis?

Vieno ar kito tipo saulės elektrines šiais laikais įsirengia vis didesnė visuomenės dalis. Autonominės saulės elektrinės – racionali išeitis atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių prisijungimas prie ESO elektros tinklų nėra įmanomas, arba, yra labai brangus.

Autonominės saulės elektrinės, kitaip nei kito tipo elektrinės, neturi būti prijungtos prie pagrindinio elektros tinklo, todėl tokias elektrines be didelių pastangų galima integruoti atokioje kaimo gyvenvietėje, sodyboje, ūkyje ar bet kokiame kitame objekte, kuriame norima turėti elektros energiją.

Kaip turėtų būti pasirenkamos elektros kaupimo baterijos?

Autonominės saulės jėgainės savo komplektacijoje turi akumuliatorius, kitaip vadinamas elektros kaupimo baterijas. Akumuliatorius saulės elektrinei reikalingas tam, kad gautą elektros energiją galima būtų kaupti bei panaudoti ne tik esamuoju laiku, bet ir vėliau. Todėl nusprendus įsigyti saulės elektrines su akumuliatoriais, ypatingai svarbu objektyviai įvertinti baterijų talpą ir pasirinkti optimalų variantą.

Norint pasirinkti tinkamos talpos kaupiamąją bateriją, reikėtų preliminariai žinoti kasdien sunaudojamos elektros energijos kiekį. Jį nesudėtingai galima apskaičiuoti sudėjus dažniausiai naudojamų buities prietaisų galios rodiklius ir objektyviai įvertinus šių prietaisų naudojimo dažnumą. Tinkamos talpos akumuliatorius turėtų užtikrinti elektros energijos tiekimą ne vienai, o bent 3-5 dienoms.

Baterijos saulės elektrinei gali būti ne tik įvairių talpų, bet ir skirtingų rūšių. Bene dažniausiai naudojami – rūgštiniai ir ličio jonų akumuliatoriai. Ličio jonų baterijos yra šiek tiek brangesnis, tačiau ženkliai patikimesnis bei ilgaamžiškesnis variantas. Rūgštinės baterijos – pigesnė ličio jonų baterijų alternatyva, kuri pasižymi prastesne kokybe ir nėra tinkama intensyvesniam naudojimui.

Jeigu ieškote tinkamos saulės baterijos sodui, namams ar kitam objektui ir nesate tikri dėl savo pasirinkimo, siūlome pasikonsultuoti su „Saulės Grąža“ specialistais, kurie visada padeda surasti individualius poreikius pateisinantį variantą.

Kaip savo paskirtį atlieka Off grid saulės elektrinė?

Off grid sistema, paprasčiau vadinama prie elektros tinklų neprijungta saulės elektrinė su akumuliatoriais pasižymi pakankamai nesudėtingu veikimo principu. Autonominės saulės elektrinės pajungimo schema yra panaši kaip ir įprastos saulės elektrinės. Montuojant šio tipo elektrinę, svarbu pasirinkti optimalią elektrinės modulių montavimo kryptį bei padėtį. Gautą energiją galima naudoti iš karto, arba vėliau. Esant prastesnėms oro sąlygoms ar debesuotoms dienoms, elektros energijos tiekimą užtikrina šios sistemos komplektacijoje esantys akumuliatoriai, kurie atlieka perteklinės elektros energijos kaupimo paskirtį.

Autonominės saulės elektrinės – kuo jos skiriasi nuo įprastų?

Autonominė elektrinė – saulės elektrinės tipas, kuris, kitaip nei standartinė saulės elektrinė,  suteikia galimybę naudotis elektros energija neprisijungus prie elektros tinklų. Autonominės saulės elektrinės savo komplektacijoje turi specialias baterijas, kurios kaupia elektros energiją ir leidžia ją panaudoti reikiamu metu. Kaip elektros kaupiklis dirbančios baterijos leidžia savarankiškai, be elektros tinklų pagalbos, kaupti elektros energiją ir nemokėti elektros pasaugojimo mokesčio.

Iš kokių sudedamųjų dalių susideda nepriklausoma saulės elektrinė?

Autonominės elektrinės komplektaciją sudaro keturi, vienas su kitu glaudžiai susiję komponentai:

  • InverterisOff grid inverteris, dar kitaip vadinamas galios keitiklis – prietaisas, kuris saulės moduliuose sukauptą energiją pritaiko buityje naudojamiems įrenginiams.
  • Saulės moduliai. Kiekvienas saulės elektrinės komplektas turi saulės modulius. Ant stogo ar kitoje vietoje sumontuoti saulės moduliai atlieka elektros energijos gaminimo funkciją.
  • Saulės elektrinės baterijosBaterija saulės elektrinei yra reikalinga tam, kad būtų užtikrintas perteklinės elektros energijos kaupimas.
  • Įkrovimo valdiklis. Saulės baterijų akumuliatoriai ir gautos saulės energijos paskirstymas yra kontroliuojami įkrovimo valdikliu. Šis prietaisas reguliuoja baterijos užpildymą, jos iškrovimo bei krovimo procesą.

Generatorius (pagal poreikį)Saulės elektrinė su akumuliatoriais standartinėje komplektacijoje dažniausiai neturi generatoriaus. Generatorius praverčia tuomet, kai autonominė elektrinė pagamina itin mažą kiekį elektros energijos, pavyzdžiui žiemą.

Kur galima naudoti autonomines saulės elektrines?

                                           

Saulės elektrinės komplektas su akumuliatoriais yra itin universalus saulės elektrinių tipas, kurį galima statyti ne tik ant statinio stogo. Autonomines elektrines įmanoma sumontuoti ant palankia kryptimi esančios fasado pusės. Taip pat jas įmanoma montuoti ant judančių objektų, tokių kaip jachtų, laivų ar karavanų.

Esant poreikiui, tokio tipo elektrines galima integruoti ir ant tinkamai parinkto žemės pagrindo. Bet kuriuo atveju, labai svarbu saulės moduliams parinkti teisingą pasvirimo kampą, nukreipti tinkama kryptimi ir pasirūpinti, kad jie susidurtų su minimalia šešėlio ar kitų, jų funkcionalumui neigiamą įtaką keliančių, veiksnių tikimybe.

Kokiais atvejais verta rinktis autonominę saulės elektrinę?

Autonominės saulės elektrinės kaina yra sąlyginai nemaža, todėl šio tipo saulės elektrinės nereikėtų laikyti kaip lygiavertės, įprastų, plačiai naudojamų elektrinių alternatyvos. Tačiau tikrai yra situacijų, kai tokio tipo elektrinė yra vienintelė išeitis. Atvejais, kai nėra jokios galimybės objekto prijungti prie elektros tinklų – autonominės saulės elektrinės yra geriausias sprendimas.

Tokio tipo elektrines pravartu rinktis ir tuomet, kai prisijungimas prie elektros tinklų reikalauja itin didelių finansinių išlaidų. Autonominė mikro saulės elektrinė gali būti integruojama į vienkemyje esančias, jokios infrastruktūros neturinčias sodybas, atokiose gyvenvietesė esančius objektus ar ūkinius pastatus. Taip pat tokio tipo elektrinė yra itin palankus pasirinkimas mobiliems objektams – kemperiams, karavanams ir pan. Autonominę saulės elektrinę galima naudoti ir kaip atsarginę elektros tiekimo sistemą, turint prieigą prie elektros tinklų, tačiau dažnai susiduriant su elektros tiekimo sutrikimais.

SaulesGraza.lt

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *